Dzisiejszy Dzień Dziecka dla młodzieży – finalistów konkursu „Legionowskie klimaty” z 6 legionowskich gimnazjów upłynął bardzo pracowicie, szczególnie że upał ”dopisał”.

Po raz kolejny Zespół Szkół nr 2 im. Króla Jana Sobieskiego zorganizował zmagania reprezentantów gimnazjalnych w odkrywaniu uroków i historii naszego Legionowa.

Młodzież w czteroosobowych zespołach tym razem musiała odbyć grę terenową, polegającą na dotarciu do 6 wybranych miejsc, rozpoznać je, przeprowadzić ankietę uliczną, wykonać dokumentację zdjęciową i przedstawić prezentację multimedialną z rezultatów swojej 4 godzinnej wędrówki po mieście, w skwarze. Na szczęście po drodze były też dozowniki wody pitnej a nawet studnia oligoceńska. Na trasie wędrówki znalazło się Muzeum Historyczne, Pomnik Polski Walczącej, stara kamienica przy ul, Piłsudskiego 1, Ratusz Miejski, Powiatowa Instytucja Kultury i Park Arena.

Prezentacje dziewcząt i chłopców wykazały dużą ich spostrzegawczość, wiedzę ogólną i historyczną o naszym mieście i jego słynnych mieszkańcach, dowcip, a nawet talenty poetyckie. Zmagania w rywalizacji stanowiły dla uczestników poważne zadanie ale były też świetną zabawą edukacyjną polegającą na błyskawicznym rozpoznaniu się w nakreślonych tematach, wymyśleniu haseł promujących naszą miejscowość i publicznym zaprezentowaniu się przed komisja konkursową.

Komisja, w której zasiadł Pan Prezydent Piotr Zadrożny, Dyrektor Muzeum Historycznego Pan Jacek Szczepański i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Legionowa Pan Erazm Domański z przyjemnością wysłuchała i obejrzała prezentacje poprowadzone przez uczniów na wysokim poziomie a miejscami jak profesjonalni dziennikarze. Nagrody dla Finalistów ufundowane przez Prezydenta Miasta Legionowo , Muzeum Historyczne i Towarzystwo Przyjaciół Legionowa są miła nagrodą za trud dla uczniów i opiekunów.

Tym razem I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1., II – miejsce – Gimnazjum nr 4 , III – miejsce- Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi. Wyróżnienia przypadły Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 5 i Niepublicznemu europejskiemu gimnazjum językowemu.

Gratulujemy i deklarujemy dalszą współpracę przy rozwijaniu pasji poznawczych młodzieży.

News Reporter