Szlakiem „Żelaznej” 10. Dywizji Piechoty gen. Żeligowskiego 15 sierpnia 1920 r.”

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa od 1994 r. organizuje patriotyczne rajdy rowerowe z Legionowa do Wólki Radzymińskiej, upamiętniające bohaterstwo żołnierzy i społeczeństwa naszego rejonu w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

Pomysłodawcą, pierwszym organizatorem i niestrudzonym animatorem Rajdu był śp. Wiesław Kwiatkowski    (członek Zarządu TPL i były Wiceprezydent Miasta Legionowo).

Tegoroczny Rajd odbędzie się 15 sierpnia 2015 r. w godzinach 9.00- 13.00 i zostanie poprowadzony przez Prezesa TPL Erazma Domańskiego.

Przedsięwzięcie organizowane w 95. Rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zyskało Patronat Prezydenta Miasta Legionowo i Starosty Powiatu Legionowskiego oraz liczne grono współorganizatorów oraz sponsorów i posiada mocną formułę historyczno- turystyczną adresowaną do dorosłych oraz legionowskiej młodzieży.

Erazm Domański

 

KONKURS!!!!!!!

Producent dobrych humorów – Pan Adam Litwiński

Chyba prawie każdy mieszkaniec Legionowa korzystał z usług z warsztatu naprawy rowerów prowadzonego od 70 lat przez Mariana Litwińskiego a obecnie od 30 lat przez jego syna Adama a który znajduje się przy stacji kolejowej w Legionowie.

Obsługa fachowa, zawsze niedroga i sympatyczna przysporzyła Panu Adamowi liczne grono stałych klientów i sympatyków.

Pan Adam jest miłośnikiem i znawcą starych rozwiązań konstrukcyjnych dotyczących rowerów. Jest też posiadaczem unikatowego w Polsce roweru z lat 20, który nie ma łańcucha i zębatki a jeździ!!!

Ten dziwny pojazd zostanie przez niego zaprezentowany uczestnikom Rajdu Rowerowego TPL, który rozpocznie się 15 sierpnia 2015 r. o godz. 9.00 przed bramą koszar wojskowych , przy ul. Gen. Buka.

Organizator Rajdu – Towarzystwo Przyjaciół Legionowa ufundowało nagrodę rzeczową dla tego z czytelników, który najpełniej wyjaśni jak taki rower bez łańcucha może jeździć??? .

Odpowiedzi prosimy kierować do dnia 10 sierpnia 2015 r. na adres mailowy TPL: tpl@przyjaciele –legionowa.org.pl, lub listownie –Towarzystwo Przyjaciół Legionowa, 05-120 Legionowo, ul. Mickiewicza 23

Dodatkową nagrodę- niespodziankę przygotował Pan Adam Litwiński, który będzie członkiem komisji oceniającej nadesłane odpowiedzi i oczywiście tym razem nie będzie udzielał żadnych pomocniczych informacji, by zabawa z zagadką była ciekawa .

Erazm Domański

News Reporter