Towarzystwo Przyjaciół Legionowa zorganizowało w dniu 14 sierpnia 2016 r. Rowerowy rajd patriotyczny z Legionowa do Wólki Radzymińskiej, który był hołdem dla bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.

24 rowerzystów pokonało 15 kilometrową trasę rajdu, która wiodła przez urokliwe miejscowości naszego powiatu i zakończyła się złożeniem wiązanki biało – czerwonych kwiatów oraz zapaleniem zniczy pamiątkowych pod Pomnikiem żołnierzy 28 Pułku Piechoty w Wólce Radzymińskiej oraz prelekcją historyczną przygotowaną przez rekonstruktorów historycznych z Wołomina ( w roli gen Hallera wystąpił Sławomir Jaskóła, Oficera WP – Piotr Gierczyński, żołnierza- Andrzej  Talarek, koordynator historyczny – Jarosław Stryjek) .

Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem uczestnicy udali się do Rancza Bena gdzie otrzymali smaczny posiłek regeneracyjny i następnie powrócili do Legionowa. Połowę uczestników stanowiły panie, które dzielnie pokonały trasę rajdu, miejscami trudną a licząca łącznie 30 km. Najmłodszy uczestnik liczył 21 lat, najstarszy 68.

Zmęczeni ale zadowoleni z przedsięwzięcia uczestnicy, już zapisują się na kolejne imprezy organizowane przez Towarzystwo. Patronat nad rajdem objął Starosta Legionowski Pan Robert Wróbel. Rajdowi towarzyszyła ekipa legionowskiej telewizji LTV (https://www.facebook.com/miejscowanaweekend/videos/vb.110354739023494/1147345098657781/?type=2&theater)

News Reporter