Rowerowy Rajd Patriotyczny

Dnia 14 sierpnia, po raz kolejny odbył się Rowerowy Rajd Patriotyczny Towarzystwa Przyjaciół Legionowa upamiętniający 102. Rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Uczestnicy rajdu przejechali z Legionowa do Wólki Radzymińskiej, gdzie zapalony został pamiątkowy znicz, a następnie po przerwie obiadowej powrócili do naszego miasta. Organizatorem i przewodnikiem podczas rajdu był p. Erazm Domański (prezes TPL w latach 2013-2019), któremu dziękujemy za zaangażowanie w wydarzenie.
Dziękujemy Staroście Legionowskiemu Sylwestrowi Sokolnickiemu za objęcie wydarzenia Honorowym Patronatem. Dziękujemy także lokalnym mediom za pomoc w promocji wydarzenia oraz darczyńcom – salonowi rowerowemu BDC Legionowo oraz Naprawie rowerów W. Litwiński. Podziękowania należą się również Muzeum Historycznemu w Legionowie za pomoc organizacyjną i lokalnym mediom oraz instytucjom za promowanie wydarzenia.

Zachęcamy do wysłuchania audycji z p. Erazmem Domańskim, w których opowiada o szczegółach rajdu oraz przybliża tło historyczne:

News Reporter